Talab uchun tabletalar. Mening qayta quvvatlanishim
Maktab davridanoq meni teri muammolari qiynab keladi. Bu muammolarni turli maskalar, mazlar, xalq tabobati vositalari bilan hal etishga harakat qilardim. Qo‘limga tushgan narsani surib ko‘rardim...Tonal krem va upa bilan berkitishga harakat qilardim va ijobiy ta’sirni ko‘rmasdim... Ammo bu usullar menga oddiyroq va osonroq ko‘rinardi.
Maktabda bu muammo unchalik qiynamasdi, chunki o‘smirlik davrida bo‘ladigan tabiiy jarayon va uning o‘tib ketishiga ishonardim. Boz ustiga fast fud, gazlangan ichimliklar, chips, shokoladlar va boshqa turli yeguliklardan voz kechishning o‘zi bo‘ladimi?! Biroq universitetda ham bu muammo o‘tib ketmadi...
Aytishim kerakki, men tabiiy go‘zallik tarafdoriman. Kosmetika qanchalik kam bo‘lsa shunchalik yaxshi. E’tiqodlarimga sodiq qolgan holda, muammolarimga chora izlay boshladim va asosiy e’tiborni ichki tozalanishga qaratdim. Nazarimda, tashqi toshmalar noto‘g‘ri ovqatlanish natijasi edi. SHuning uchun ham ikki hafta oldin odatlarimni qayta ko‘rib chiqib, ko‘proq gazlanmagan suv ichishga, taomnomamdan zararli yeguliklarni chiqarib, kuniga uch mahal  ikkita tabletkadan Laktofiltrum qabul qila boshladim. Oxirgisi men o‘ylagandan ko‘ra qiyinroq ekan. Qat’iy jadvalga o‘rganmaganman – kursdoshlarim bilan kechki o‘tirishlar, yo‘l-yo‘lakay nimadir tanavvul qilish... Laktofiltrumni to‘g‘ri qabul qilish uchun ovqatlanishni tartibga solish, universitetga shoshilganim uchun yig‘ishtirib qo‘ya qolganim - ertalabki nonushtaga qaytdim. Darvoqe, buning yaxshi tomoni oshqozonim menga “kattakon rahmat” aytdi.))
Tez orada asosiy mukofot – terim ancha tozalanib, rangi ochildi, qornimda engillik his eta boshladim, ovqat hazm qilish joyiga tusha boshladi!
Endi tongda uyqudan uyg‘onganda organizmimda qandaydir engillikni his qilaman:
YOqimsiz toshmani krem yoki boshqa surtma bilan berkitishga hojat ham yo‘q, asosiy vaqtimni oladigan meykap va “shpaklyovka” surish mashg‘ulotlaridan voz kechib, birinchi soat darslarimga kechikmayapman. SHuning uchun ham kayfiyatim a’lo va natijasi yuzimda ayon!

Таблетки для студентки. Моя перезагрузка
Я пыталась решить эту проблему с помощью масок, мазей, народных средств, убивая свое время на непродуктивное лечение. Замазывала все тональным средством и пудрой, делая своей коже только хуже. Такие способы казались мне проще и удобнее.
В школе этот вопрос особо остро не стоял передо мной, потому что казалось, что проблема подростковая и со временем пройдет. К тому же, совершенно не хотелось отказываться от фаст фуда, газировки, чипсов, шоколада и прочей вредной еды. Однако в университете проблема так и не исчезала...
Надо сказать, я сторонник натуральной красоты и считаю, чем меньше косметики, тем лучше. Следуя своим принципам, стала искать решение для своей проблемы, акцентируя внимание на внутреннем очищении своего организма - на мой взгляд, основная причина высыпаний - это неправильное питание. Поэтому 2 недели назад я решила пересмотреть многие свои привычки: стала стараться пить больше негазированной воды, исключила вредную пищу из своего рациона и начала принимать «Лактофильтрум» три раза в день по две таблетки. Последнее для меня неожиданно оказалось самым сложным... Я не привыкла придерживаться строгих графиков - постоянные вечеринки и ночные посиделки с однокурсниками и перекусы на лету. Для правильного приема Лактофильтрума мне пришлось перейти на более регулярное питание и ввести обязательные завтраки, которыми я раньше пренебрегала, торопясь в универ. Впрочем, плюс в этом был - желудок сказал мне за это "большое спасибо"))
А вскоре меня ждал главный приз - кожа заметно очистилась, появилась легкость в животе, пищеварение явно наладилось!
Теперь, просыпаясь по утрам, я чувствую легкость и беззаботность:
не думаю о том, как замаскировать очередной прыщик, не опаздываю на первые пары, тратя время на тщательный, обильный мэйкап и "шпаклевку" - а потому настроение бодрое и приподнятое! Результат налицо!